28.08.2017 | Blog

Tykám si s Metaxou. A zabralo to, som tesne pred finišom

Tykám si s Metaxou. A zabralo to, som tesne pred finišom

Už tri týždne vidím na mojom pracovnom stole okrem počítača, pier, diára a lampy aj fľašu Metaxy Private Reserve a koňak Rémy Martin 1738 Accord Royal.

Nie, nestáva sa zo mňa alkoholička. Proste tvorím, intenzívne vyvíjam nové receptúry a pomaly finišujem. Poviem vám, je to celkom fuška vymyslieť niečo, čo nikto predo mnou nevymyslel 😊 O to je to ťažšie, ak okrem vymýšľania riešite marketing, máte minimálne 2 dni v týždni vyhradené na meetingy a vždy keď je trošku voľného času, stavíte sa vo výrobni (lebo však musím aj variť).

Môj vývoj vyzerá asi takto: Zavriem oči, predstavím si kombináciu a hovorím si: „… vôňa OK, chuť fajn ale nebolo by od veci doladiť ju štipkou ružového korenia… alebo červeného? Nie, ružového, musí to byť jemnejšie.“ Haha, veľakrát sa na tom smejem a veľakrát mi je až do plaču.

Keď vyvíjam receptúry, najprv sedím dlho dlho dlho v kancelárii a spisujem si nápady, kombinácie… niektoré klasickejšie, niektoré odvážnejšie a niektoré také, že aj Matej (môj manžel) sa na mňa pozrie a povie „To fakt?“ A ja na to: „Fakt! A prečo nie! Veď to nie sú klasické džemy a omáčky… to je škála chutí, Maťko môj.“

V niektorých kombináciách mám vopred jasno ale sú aj také „mrchy“, ktoré mi nedajú spávať. Ako napríklad Metaxa od Rémy Martin: Nie a nie z nej urobiť „Gentle woman“. Viem, čo z nej chcem mať ale stále to nie je ono..  A preto som prišla s nápadom, potykať si s ňou a zaradiť ju do svojho pracovného dňa.

Proste mám fľašu a pohár vedľa počítača a vždy na ňu hádžem pohľady… keď zabúdam ako chutí, otvorím si ju a privoniam… A môžem pracovať ďalej 😊

Takto si s touto dámou tykám už niekoľko dní… a zaberá to. Reálne finišujem a receptúru ladím do dokonalosti. Priznávam, sem-tam si z nej chlípnem a poviem si „hmmmm, ty si božská“… a potom sa pozriem na svoju receptúru, opäť pozriem na Metaxu a poviem si „A vieš čo? Budeš ešte viac božská, len počkaj, keď z teba spravím GentleJam“.

Priatelia, milujem svoju prácu… lebo je o alchýmii, o kreativite a škále chutí, ktorú v sebe rozvíjam. A viete čo? V septembri vám predstavím nové lahôdky, ktoré nenechajú chladných ani najnáročnejších pôžitkárov 😊 Tak čo, tešíte sa?

 

GentleJam

Darčekové balenia

Originálne produkty musia mať svoje jedinečné balenia. Preto vám ponúkame drevené luxusné krabičky vystlané prírodným lykom s originálnou podpisovou kartou.

GentleJam

Darčekové balenia

Originálne produkty musia mať svoje jedinečné balenia. Preto vám ponúkame drevené luxusné krabičky vystlané prírodným lykom s originálnou podpisovou kartou.