23.03.2018 | Recepty

Plnené rožky z domáceho kvásku

Plnené rožky z domáceho kvásku

Ak ste priaznivci domáceho kvásku, tak v tomto recepte si prídete na svoje. V prípade ak ste si nikdy domáci kvások ešte nerobili, na tejto stránke nájdete všetky dôležité informácie (ako si kvások vytvoriť, ako sa oňho starať a pod.). A teraz šup vytiahnuť zástery a ide sa na rožky!

Ingrediencie Čo potrebujeme?
260 g aktívneho kvásku 100 g plnotučného mlieka vajcia (vegetariáni pre väčšiu vláčnosť môžu použiť len žĺtky, ideálne 4-5) 250 g hladkej múky 250 g polohrubej múky 100 g cukru + pre chuť zmiešať aj vanilkový cukor 100 g zmäknutého masla Štipka soli PLNKA: Mak, orechy, ....
poďme na to tu je postup
  1. Všetko okrem masla dajte do robotu a nechajte na najmenšiu rýchlosť hniesť asi 5 minút. Potom pridajte maslo a hnetie ďalších 5-10 minút na vyššiu rýchlosť, kým nemáte krásne hladké cesto.

  2. Preložte do uzatvárateľnej krabice, nechce približne 3-4 hodiny kysnúť. Po štyroch hodinách opäť cesto hnetieme v rukách. Necháme ho na 12 hodín stáť (kľudne aj viac). Ideálne ak tento proces urobíte večer pred spaním a na druhý deň budete môcť piecť. Dajte pozor, lebo dobré cesto sa vám minimálne o polovicu zväčší.

  3. Po 12 hodinách cesto zoberte a rozdeľte na 4 malé guľky, ktoré si rozvaľkáte na cca 3 mm hrubé a vyrezávate dlhé obdĺžniky. Rožky sa budú podobať na croissanty.

  4. Naplníme ich zvolenými plnkami a opäť necháme kysnúť na 3 hodiny. Intenzívne kysnutie môžete zabezpečiť aj v rúre pri zapnutom svetle, keď rúra ma cca 25-30 stupňov.

  5. Vykysnuté rožky namastíme vajíčkom alebo mliekom a necháme piecť na 175 stupňoch cca 20 min. Pozor, nezabudnite si pred tým rúru pekne rozohriať na 200 stupňoch.

  6. Ako skvelý bonus odporúčame namáčať si tieto rožky do nášho Džinovho kúzla- Ríbezľového džemíku s Hendrick´s džinom.

GentleJam

Darčekové balenia

Originálne produkty musia mať svoje jedinečné balenia. Preto vám ponúkame drevené luxusné krabičky vystlané prírodným lykom s originálnou podpisovou kartou.

GentleJam

Darčekové balenia

Originálne produkty musia mať svoje jedinečné balenia. Preto vám ponúkame drevené luxusné krabičky vystlané prírodným lykom s originálnou podpisovou kartou.